top of page

Doğallığın Hikayesi

Bizimle Tanışın

IMG-20210407-WA0018.jpg
Esra Ekin.jpg

     Lavanta yetiştiriciliğine hobi olarak başlamıştık. Zamanla bu muhteşem bitkiyi tanıdıkça, görsel zerafeti ve kokusu bir tutku halini aldı. Hobi amacıyla çıktığımız yolculuk, ekim alanlarımızı
genişletince kaçınılmaz olarak bizi lavanta yetiştiricisi haline getirdi.


     Zaman içerisinde, lavantanın görsel çekiciliğinin yanında, suyu, yağı ile tıbbi ve kozmetik ürün alanlarında kullanımının çok yaygın olduğu, ve hatta gıda sektöründe çok rağbet gördüğünü fark ettik. Firmamızı, ülkemizde tarım teşvikleriyle birlikte hız kazanan tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konusunda büyütmeye karar verdik.

 

     Lavanta yetiştiriciliği ile hem yaşadığımız bölgeye değer katmak hem de ülkemizde tarım sektöründe farklı ve güçlü yatırım alanlarının oluşmasında katkı sağlamayı hedefliyoruz.


     Düzce’de yetiştiriciliğine başladığımız tıbbi yağlık lavanta çeşitleri ile ticaret hayatına girdiğimiz ilk günden bu yana ilkler ve yenilikler ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz.
Amacımız; lavantaya ilginin arttığı son yıllarda, kaliteli ve iyi tarım uygulamasıyla fide üretmenin yanında, tıbbi ve aromatik bitki üretimindeki bilgi ve birikimlerimizi, çiftçilerimizle paylaşmak, ülke ekonomisine katma değer sağlamaktır.

 

     Elavanta olarak, türünün en ideal lavanta fidelerini, çeliklerini, esansiyel yağlarını ve doğal olarak üretimini yapacağımız tüm ürünleri, güvenli ve hızlı bir şekilde sizlere sunmak istiyoruz. Değişimin ve öncü girişimlerin parçası olmak isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

bottom of page